5 способів створити позитивний досвід кандидата під час відеоінтерв’ю

5 способів створити позитивний досвід кандидата під час відеоінтерв’ю

Ласкаво просимо до відеоінтерв’ю! Хоч технологія і може бути незнайомою, додавання нової обгортки до процесу співбесіди не відміняє важливості дотримання звичайного етикету. На щастя, чимало міркувань, які мають відношення до особистих інтерв’ю, як і раніше актуальні при проведенні відеоінтерв’ю. Різниця лише в середовищі! Отже, підніміть підборіддя, поправте волосся і надіньте найкращий нейтральний, але теплий вираз обличчя. Переглянемо основи:

№ 1 – Дотримуйтесь актуальності

Переконатися, що зміст вашої бесіди відповідає змісту вакансії і базується лише на критичних компетенціях, неймовірно важливо з багатьох причин. Переконайтеся, що ваші запитання стосуються минулих результатів роботи кандидата. Прикладом є кожне запитання у форматі: "Розкажіть мені про час, коли Ви...". Такі запитання ставлять скрізь. Це тому, що вони працюють. Що б ви не робили, переконайтесь, що уникаєте незаконних питань про такі речі, як вік та сімейний стан. Уникайте питань, які можуть призвести до розкриття конфіденційної інформації, наприклад, запитання про плани на вихідні, що ведуть до виявлення батьківського, сімейного чи релігійного статусу. Це так само заборонено у відеоінтерв’ю, як і в особистому інтерв’ю.

№2 – Зондуйте для отримання детальних відповідей

Ваш кандидат протягом семи хвилин говорив про те, як він змусив всіх працювати разом, але чи відповів він на ваше запитання? Як би дискомфортно це не було спочатку, вам потрібно переконатися, що ви ставите питання так, щоб отримати у відповіді кандидата детальну інформацію про ситуацію, їх поведінку та результат (СПР). Існує безліч форм опитування такого типу, але незалежно від підходу, який ви використовуєте, сфокусуйтеся на даних. Метою зондуючих питань є отримання контекстної інформації про поведінку та результати кандидата. Якщо вони не можуть перейти до теми самостійно, ваша робота якомога природніше заохотити їх ділитися інформацією.

№3 - Стандартизуйте питання і будьте послідовними

Послідовність грає тут ключову роль, як і в усіх інших аспектах процесу найму. Кожен кандидат повинен мати однаковий досвід та однакові можливості представити себе. Ваша робота інтерв’юера полягає в тому, щоб сприяти цьому. Не забудьте створити встановлений порядок денний для кожного інтерв’ю, який включає такі речі, як вступ, фонові запитання, поведінкові запитання, запитання від кандидатів, підведення підсумків та наступні кроки.

№4 - Визначте критерії оцінки та прийняття рішень

Як і на кожному іншому етапі звичайної співбесіди, вам потрібно переконатися, що ви послідовно дотримуєтеся процесу. Переконайтеся, що ви оцінюєте кандидатів за компетенціями, а не за відповідями на окремі запитання. Використовуйте структуровану форму оцінки за поведінковими індикаторами або за критичними випадками. Це допоможе провести послідовну та справедливу оцінку. Ще до початку співбесід переконайтеся, що ви окреслили процес прийняття консенсусного рішення, якщо співбесіди проводять кілька інтерв'юерів. Це може бути, наприклад, у формі матриці пріоритетів. Що б це не було, переконайтесь, що воно заохочує внесок кожного та використовує факти та дані!

№5 - Пам’ятайте про свої манери

Все, що стосується особистих інтерв’ю, стосується і відеоінтерв’ю. Підтримуйте зоровий контакт, посміхайтесь і кивайте, висловлюйте інтерес до того, що говорить кандидат, мінімізуйте фоновий шум та відволікаючі фактори наскільки це можливо, і не забудьте подякувати кандидату за витрачений час.

Базові речі, яких варто уникати: не вовтузьтеся, не грайтеся ручкою та не притопуйте ногою. Не дивіться на речі поза камерою, такі як телефон чи годинник. Інтерв'юер не повинен перебивати кандидата. Зачекайте, поки він закінчить, і спрямуйте бесіду в інше русло: "Це справді чудовий контекст, але дозвольте мені сфокусувати нашу розмову на...".

Слід пам’ятати, що у світі, де багато людей все ще працюють вдома, можуть бути сторонні звуки, такі як партнер, який також працює вдома, гавкання собак, діти, що бігають навколо, і все це слід ігнорувати при проведенні оцінок. Нарешті переконайтеся, що ви поважаєте кандидата, починаючи та закінчуючи співбесіду вчасно. Цілих 10% кандидатів відмовляються від свого відгуку на вакансію через неповагу рекрутерів до їх часу на співбесіді, тож переконайтесь, що ви не потрапляєте в цю категорію!

 

Отже, коли ви готуєтесь зануритися у світ відеоінтерв’ю, не забудьте дотримуватися оцінки за компетенціями та ставити запитання, що стосуються роботи, вивчіть деталі, стандартизуйте свої питання, встановіть критерії оцінки та прийняття рішень та пам’тайте про свої манери.

Автор: Валері Роджерс - консультант з рішень розвитку талантів з десятирічним досвідом. Допомагає компаніям реалізовувати стратегію управління талантами. Має ступінь магістра в галузі бізнес- та організаційної психології.

Оригінал статті доступний на сайті shl.com

Слiдкуйте за новинами та подiями HR-спiлноти!