Важливість оцінки нетехнічних навичок під час найму технічних талантів

Важливість оцінки нетехнічних навичок під час найму технічних талантів

Зрозуміло, що попит на цифрові навички зріс  в нетехнологічних компаніях та поза IT-функціями. У технологічній сфері є ключовою наявність людей, які володіють необхідними технічними навичками і стратегічним мисленням. Однак, як у будь-якій іншій роботі і ролі, володіти нетехнічними навичками також важливо. Це навички, які проникають у всі функції, ролі та галузі.

Залучити та підібрати кандидатів, які мають правильне поєднання технічних та нетехнічних навичок, - непросто, не кажучи вже про вибір тих, які відповідають функції та можуть співпадати з цінностями організації. Згідно звіту Gartner з ІТ-рейтингу з пошуку і постачання, незважаючи на те, що процеси залучення та найму талантів є пріоритетними для багатьох компаній, вони все ще недостатньо зрілі. Це означає, що, незважаючи на величезне значення, функції залучення талантів у багатьох організаціях все ще не повністю розроблені і не відповідають пріоритетам. Чи готові організації чи ні, знання, як залучити топ-технологічні таланти, оцінити їх правильно і об'єктивно, і вибрати їх - має вирішальне значення для успіху.

Ось чому найм технічних талантів це набагато більше, ніж просто професійні навички, а придбання талантів, що відповідають ролі, приноситиме результат.

Чому навички та відповідність мають вирішальне значення в технічному наймі

У світі, який стає все більш цифровим, люди все ще є серцем усього, що ми робимо. Ви можете купувати та інвестувати в будь-які технології, які ви хочете, але цифрове майбутнє залежить від людей та їхніх зусиль - адже хто веде цифрову трансформацію ...? Люди! Не роботи.

Різні таланти повинні працювати разом, щоб технологічні проекти відбувалися і досягали успіху. Тому потрібні люди, які не тільки професійні, але й товариські, комунікабельні і творчі. Просто зібрати технічних адептів разом у одній кімнаті, - не спрацює, якщо вони не можуть слухати ідеї один одного і не поділяють спільну пристрасть і мотивацію.

У звіті Gartner's Top Priorities for IT: Leadership Vision на 2021 рік зазначалося, що для того, щоб досягти швидкої трансформації в технологіях, а саме: в аналітиці, штучному інтелекті та робототехніці, -організації повинні більше зосередитися на компетенціях, а не на простих технічних наборах навичок. Технологічні гіганти, такі як Google, також погоджуються з тим, що те, що робить кандидата в галузі технологій чудовим, - виходить за рамки технічних навичок, оскільки разом технічні та нетехнічні навички створюють відповідність роботі.

Чому ж це так важливо? Тому, що:

1. Навичкам можна навчитися, але характеру - ні

Ви можете навчити когось новим навичкам, але ви не можете змінити особу – це так. Коли ви бачите кандидата, який має правильне бачення та ідеальну особистість для цієї ролі, але не має досвіду або технічного досвіду в одній конкретній мові програмування, не відсортовуйте їх. Говорячи про це, я не хочу заперечити важливість технічних навичок та досвіду, але багато технічних навичок можна розвивати за допомогою навчання на робочому місці та курсів. Організації повинні брати на себе відповідальність і виступати в якості наставників, які виховують, піднімають і тренують своїх людей, незалежно від того, які їхні ролі і функції.

2. Поганий технічний найм може бути задорогим

Не варто недооцінювати вплив поганого технічного найму. Найм неправильної людини може вплинути не тільки на моральний дух команди, але і на дорожню карту продуктів організацій. Кандидати, які розумні самі по собі, але не можуть функціонувати в команді, не можуть адаптуватися до змін або невмотивовані, рідко бувають високопродуктивними.

3. Загальна відповідність підвищує результати праці та досягнення цілей

Коли особистість кандидата, мотивація, досвід і навички відповідають ролі, людина буде більш задоволена роботою. Це в кінцевому підсумку призведе до прихильності і продуктивності. Подумайте про себе із позиції кандидата - якщо вас найняли для роботи, яка підходить вам, ви будете почувати себе більш мотивованими, щоб зробити все можливе прівняно з тим якщо вас найняли на роботу, яка не відповідає ні вашій особистості, ні тому, що ви здатні робити.

Нижче я поясню більше про те, які важливі компетенції потрібно шукати у ваших технічних кандидатах і як їх оцінити.

Основні нетехнічні навички для технічних робочих місць

 1. Працює за високими стандартами якості - Це вірно незалежно від вашого технічного стеку і незалежно від величини вашого департаменту контролю якості.
 2. Підтримує хороші робочі відносини – Пам'ятайте, успіх проекту не залежить від однієї людини. У ньому завжди беруть участь кілька зацікавлених сторін, починаючи від бізнес-менеджерів, інженерів, вчених і постачальників. Уміння слухати інших, будувати довіру один з одним і працювати разом для досягнення спільної мети - це те, що робить проект успішним.
 3. Критично мислить - це стосується здатності розуміти проблеми, дивитися на них з різних ракурсів і перспектив, створювати логічний зв'язок між різними ідеями.
 4. Використовує час ефективно - Кожна робота має одну спільну рису: терміни. Неважливо, працюєте ви в ресторані або технологічній компанії, ви повинні доставити щось відповідно термінів. Знання того, як розставити пріоритети, а також можливість ефективно працювати для своєчасного виконання, безумовно, є чудовою якістю для будь-якого технічного найму, оскільки технічні робочі місця часто пов'язані з проектами.
 5. Адаптується до змін – Ніщо не проходить гладко весь час, але здатність швидко і спокійно підлаштовуватися під зміни незамінна для успіху.
 6. Генерує нові ідеї - Іноді, коли ви запускаєте технічний проект, можуть статися збої. Кандидати, які вміють мислити нестандартно і реалізовувати креативні рішення, безумовно, цінні для будь-якої організації.
 7. Приймає швидкі рішення - Навіть рішення, пов'язані з певною формою ризику, повинні бути прийняті швидко зараз і надалі.
 8. Аналіз інформації - Інформація прийде звідусіль - менеджери, клієнти, дані, запити на підтримку, конкуренти. Знання того, на яку ключову інформацію звертати увагу, зважувати і діяти, має вирішальне значення.
 9. Вчиться швидко – найефективніші інженерні організації не сидять на місці. Є нові технології, способи роботи, і методи які варто прийняти і до яких варто адаптуватися. Мати розум, схильний до навчання – ключовий момент.
 10. Прагне досягнень - Це включає в себе постановку амбіційних цілей і докладання рішучих зусиль для їх досягнення або перевищення.

Як найкраще оцінити нетехнічні навички в технічних кандидатів

Тепер, коли ви знаєте всі компетенції, що мають вирішальне значення для набору технологічних талантів, ви повинні знати, як їх правильно оцінити. Використовуйте науково перевірені інструменти, які надають точну та всебічну інформацію про ваших кандидатів, щоб ви могли приймати найкращі та об'єктивні рішення. Зокрема, ви можете почати з наступних порад:

 • Створіть набір критеріїв. Є так багато міркувань і ключових факторів в технічному підборі персоналу, які варіюються від критеріїв успішності технологічного таланту до факторів поліпшення різноманітності. Плануйте, думайте, які якості ви хочете бачити у кандидатів і чого ви хочете досягти, і перелічіть свої уподобання.
 • Поєднайте оцінку технічних навичок з нетехнічною оцінкою. Вимірювання навичок в якійсь мові програмування є однією з перемінних, але не всім рівнянням при пошуку високопродуктивних виконавців. Проведіть багатомодальне оцінювання, щоб краще оцінити своїх кандидатів. Порівняйте оцінку технічних навичок,  з нетехнічною оцінкою - поведінковою , особистісною та оцінкою на відповідність роботі.
 • Виберіть платформу, яка вміщує широкий спектр оцінок. Наявність єдиного провайдера для декількох оцінок допомагає скоротити витрати і підвищити ефективність. Крім того, це також дозволяє легше порівняти дані. Дані є основною можливістю будь-якого цифрового бізнесу, що об'єднує людей, процеси та технології, і наявність всіх ваших даних про людей на одній платформі допоможе вам приймати найкращі рішення щодо найму.

Наймання технічних талантів, які володіють не тільки технічними навичками, але і нетехнічними навичками, має важливе значення для успіху, оскільки вони краще визначають, чи буде кандидат високопродуктивним виконавцем. Оцінка кандидатів з декількох компетенцій дасть вам кращих співробітників. Саме тому організації повинні впроваджувати багатопрофільну оцінку та використовувати правильні інструменти, які забезпечують об'єктивні та точні висновки.

АВТОР

Сем Вайтман

Сем Вайтман очолює Acquisition Solutions for SHL. Він більше десяти років консультує та будує рішення для CHRO та їх організацій.

Оригінал статті доступний на сайті shl.com

Слiдкуйте за новинами та подiями HR-спiлноти!