5 способів налаштувати лідерів на успіх у 2021 році

5 способів налаштувати лідерів на успіх у 2021 році

Справедливим буде сказати, що більшість з нас пережили 2020 рік як дуже бурхливий час. Наші норми і звички вимушено змінилися, ми вийшли за межі зони комфорту і в результаті створили нові можливості, гнучко змінюючи наш підхід до усього. У той же час ми намагалися зрозуміти, що відбувається навколо нас, і це, в свою чергу, стимулювало нас передивитись нашу мету, як на роботі, так і в особистому житті, налаштувавши себе до руху у руслі змін.

Тож тепер на календарі 2021 рік, не дивно, що багато хто з нас ставить нові цілі — ми прагнемо почати нову главу, а також дати нашому життю сенс і мету.

Не дивно, що люди часто не дотримуються своїх цілей. Причина в тому, що важко змінитися особисто. Люди мають базову потребу в безпечному і структурованому житті, і тому ми розробляємо звички, які підтримують безпеку і передбачуваність.

Що стало очевидним, так це те, що в 2021 році продуктивність лідера буде мати вирішальне значення. Коли бізнес відійде від кризового менеджменту, лідери зіткнуться з різноманітними проблемами , включаючи коригування бізнес практики, прискорення цифрової трансформації та підтримання морального духу співробітників.

Отже, як лідери можуть створювати і підтримувати цілі розвитку і прискорювати продуктивність, щоб дати своїм командам досягти успіху і рости в світі, який все ще здається таким невизначеним?

Поведінкові науки, і зокрема сфера позитивної психології та коучингу, допомогли нам зрозуміти, що перешкоджає зміні поведінки, а також які стратегії можуть допомогти нам просуватися вперед.

Як зробити, щоб зміни здалися легкими

  1. Розвивати мислення зростання. Наше мислення виростає з нашого минулого досвіду, однак, ми часто занадто зайняті, зосереджуючись на менш позитивному досвіді, щоб помічати хороше. Отже, коли мова йде про досягнення амбітних цілей, лідери загрузають у негативних внутрішніх розмовах. Це звичайне мислення (фіксоване мислення) обмежує нашу мотивацію і заважає нам перемагати. За словами Керол Двак, професора Стенфордського університету, рішення полягає в прийнятті "мислення зростання" - форми мислення, яка переконує нашу підсвідомість, що ми здатні до успіху. Якщо ми можемо переконати наш мозок дивитися на речі з позитивної точки зору, досягнення наших цілей починає ставати набагато легшим.
  2. Вивчіть базовий потенціал лідера. Більшість лідерів не мають чіткого розуміння свого природного потенціалу, що заважає їм досягти швидких перемог. Потенціал і продуктивність не одне й те саме. Потенціал орієнтований на майбутнє, тоді як продуктивність - це те, що спостерігається прямо зараз. Потенціал можна краще зрозуміти за допомогою вимірювання здібностей, особистих якостей та мотивації. Встановлення цілей розвитку, що відштовхуються від природного стилю та мотивації лідерів, може дати фору, оскільки потрібно менше зусиль.
  3. Зосередьтеся на виробленні звичок. Лідери часто встановлюють амбітні цілі, не визначаючи процес або звички, які вони повинні створити для досягнення цієї мети. Хоча цілі показують напрямок, вони не дають чіткого шляху, як туди дістатися. Наприклад, вашою метою може бути пробігти марафон, але самостійно вона нічого не говорить нам про систему або звички, яких ми повинні дотримуватися. Джеймс Кліп (автор «Атомних Звичок») припускає, що ми повинні зосередитися на наших звичках, які призводять до цілей. Отже, якщо ваша мета - написати книгу, то потрібно орієнтуватися на графік написання (або звичку), за якими ви будете стежити щотижня.

5 Стратегій для підтримки зусиль і досягнення успіху, які лідери повинні прийняти

  1. Закладайте в основу цілей реалістичні оцінки: використовуйте об'єктивні вимірювання, такі як анкети для самостійного звітування або зворотній зв'язок 360 градусів, призначений для підвищення самосвідомості, щоб лідери розуміли свій потенціал, а також вплив, який вони мають зараз. Оцінки лідерства приводять до можливостей розвитку — покращення знань про свій потенціал та поточні показники може допомогти лідерам встановити більш реалістичні цілі.
  2. Визначте мету. Мало мотивації для успіху, якщо цілі не пов'язані з цінностями, мотивами та переконаннями людини. Основним принципом тут є те, що "якщо ви вважаєте, що ваші цілі важливі, більш імовірно, що ви їх досягнете". Визначення мети, яка керує вашою метою, може підтримувати лідерів та їхні команди навіть у важкі часи.
  3. Виробляйте плани, які є дієвими. Замість того, щоб зосередитися виключно на результаті, який може здаватися непідйомним, корисно також звернути увагу на процес. Мета процесу - це те, що вам дійсно доведеться зробити для досягнення великої, страшної мети (наприклад, телефонний дзвінок одному новому клієнту щодня, - досягнення мети збільшення клієнтської бази на 25% у цьому кварталі).
  4. Заручіться підтримкою. Коли справа доходить до успіху та мотивації, звернення за допомогою надає переваги. Лідери, швидше за все, досягають успіху, якщо вони мають підтримку коуча або ментора, які можуть допомогти їм залишатися на шляху, перевіряючи переконання на міцність і допомагаючи лишатися відповідальними.
  5. Відзначати досягнення. Важливо взяти час, щоб пригадати кожне досягнення, зроблене на шляху до кінцевої мети. Деякі люди працюють все краще і важче, коли вони пов’язують винагороду зі своїми зусиллями, тому створення системи винагороди може забезпечити додатковий привід, щоб залишатися мотивованими.

Автор: Карен Ходжес -  досвідчений  психолог та коуч з особистої ефективності з досвідом управління та розробки рішень для управління талантами.

Зв'яжіться з SHL, щоб дізнатися, як ви можете посприяти розвитку лідерства у вашій організації

Оригінал статті доступний на сайті shl.com

Слiдкуйте за новинами та подiями HR-спiлноти!